Zbigniew: +48 786 220 962
Andrzej: +48 501 722 144

Płukanie i czyszczenie chemiczne instalacji grzewczych

W instalacjach centralnego ogrzewania wodnego dochodzi do procesu, który powoduje odkładanie się osadów kamiennych i produktów korozji. W rezultacie te osady prowadzą do zwężenia rur instalacyjnych. Może to spowodować unieruchomienie całego systemu w wyniku zatkania elementów automatyki lub blokady przepływu. Jednak znacznie częściej powoduje po prostu pogorszenie sprawności instalacji o około 30%, co prowadzi do wzrostu kosztów ogrzewania. Osady złożone z szlamu i kamienia prowadzą do niedogrzania pomieszczeń, nieprawidłowego działania instalacji i są również przyczyną występowania awarii, szczególnie uciążliwych w sezonie grzewczym.

Czyszczenie kotłów i instalacji centralnego ogrzewania powinno być wykonywane regularnie, a na pewno przy wymianie starych kotłów na nowe lub na pompę ciepła. Koszt chemicznego czyszczenia elementów stanowi 10-15% ich wymiany na nowe. Chemiczne płukanie i czyszczenie instalacji CO odbywa się za pomocą specjalnych chemikaliów, które są wprowadzane do układu instalacji centralnego ogrzewania w celu rozpuszczenia osadów. Ze względu na to, że każda instalacja CO jest inna, podchodzimy do niej indywidualnie, stosując odpowiednie metody i preparaty chemiczne.

Odpowiednie czyszczenie instalacji CO jest najtańszym i najprostszym sposobem na ochronę przed nagłą awarią . Wymiana kotła grzewczego wiąże się z dużą inwestycją, ponieważ jest to najdroższy element instalacji. Wymieniając kocioł na nowy, nawet po wymianie filtrów, narażamy się na to, że zabrudzenia zalegające w starej instalacji mogą zatkać rurki w nowym kotle (kotły nowej generacji mają coraz mniejsze fabryczne przekroje przewodów).

Jeśli szukają Państwo specjalistów, którzy przywrócą lub zapewnią odpowiedni komfort cieplny, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Działamy na terenie Trójmiasta i okolic, czyli: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Wejherowo, Reda, Tczew, Pruszcz Gdański. Czyszczenie instalacji CO, które wykonujemy, przywraca jej wysoką sprawność i prowadzi do obniżenia kosztów ogrzewania. W naszych usługach czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania korzystamy z technologii, urządzeń i preparatów firmy Fernox.